Blog

Kokos w kosmetykach – działanie
Egzotyczny, odurzający rozkosznym zapachem, kojarzący się ze słońcem i wspaniałymi widokami – kokos cieszy nie tylko wspaniałym smakiem i walorami pro- zdrowotnymi, ale też wszechstronnymi właściwościami pielęgnacyjnymi. Nic dziwnego, że olej kokosowy jest jednym z najczęściej spotykanych składników w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Czytaj więcej
Dzień Kobiet – postaw na prezent z kosmetykami naturalnymi
Rajstopy? Chyba już niekoniecznie. Kwiaty i czekoladki? Zawsze! Ale jeśli chcemy, by prezent z okazji Dnia Kobiet był naprawdę udany i sprawił autentyczną radość, warto pomyśleć o naturalnych kosmetykach dobrej jakości. W ofercie MACROVITA można znaleźć mnóstwo gotowych inspiracji, albo samodzielnie skomponować zestaw skrojony na miarę indywidualny potrzeb. Poniżej krótki przegląd godnych polecenia propozycji.
Czytaj więcej
Prezenty dla dziadków – postaw na kosmetyki naturalne
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe dni, podczas których bardziej niż zazwyczaj zwracamy uwagę na tych wspaniałych towarzyszy naszego życia. Zawsze uśmiechnięci, cierpliwi, gotowi iść z pomocą i dobrym słowem, hojni, bezinteresowni, służący wsparciem, mądrą radą – zasługują na to, aby w dniu ich święta poczuć, że ta miłość, którą tak szczodrze nas obdarowują, jest doceniona i odwzajemniona. Młodsze wnuczęta wywołują łzy wzruszenia i radości śpiewając piosenki i deklamując wiersze na przedszkolnych przedstawieniach, a starsze – poprzez swoją pamięć, obecność oraz – a jakże – drobne podarunki. Dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziadka i Babci mogą być naturalne kosmetyki. W ofercie MACROVITA produktów przeznaczonych do pielęgnacji dojrzałej skóry jest naprawdę sporo.
Czytaj więcej
Naturalna pielęgnacja włosów z MACROVITA – wskazówki i triki
Na pewność siebie i dobre samopoczucie składa się bardzo wiele czynników. Codzienna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, pielęgnowanie pasji i dbanie o swoją urodę to jedne z najbardziej sprawdzonych sposobów na to, by mieć dużo energii i czuć się dobrze we własnej skórze. Piękne, lśniące i zdrowe włosy powodują, że nawet bez starannie wykonanego makijażu promieniejemy. Jak zatem się o nie troszczyć w zgodzie z naturą? Są na to sprawdzone sposoby.
Czytaj więcej
Sucha skóra dłoni – jak ją pielęgnować?
Skóra na dłoniach jest w sposób szczególny narażona na szkodliwy wpływ różnych czynników zewnętrznych. A takich w naszym otoczeniu nie brakuje. Detergenty, mydło, chłodne i suche powietrze – to tylko kilka spośród nich. Na przesuszoną skórę na dłoniach często uskarżają się także osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. Co można zrobić, by przywrócić jej równowagę, a sobie – odpowiedni komfort? Bo przecież suche dłonie nie tylko nie wyglądają atrakcyjne, ale powodują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Ponadto przesuszone skórki łatwo zahaczają się o ubrania, co jest naprawdę bardzo denerwujące.
Czytaj więcej
Dziecięce kosmetyki naturalne – przegląd
Maluszki same nie powiedzą, że swędzi je skóra. Nie dadzą też znać, że doskwiera im uczucie wysuszenia i ściągnięcia. Między innymi z tego powodu do pielęgnacji ich delikatnej skóry należy używać preparatów, które odpowiednio o nią zadbają. A tych w ofercie MACROVITA nie brakuje.
Czytaj więcej
Naturalne kosmetyki na prezent dla mężczyzny – propozycje
Mężczyźni w kwestii dbania o siebie poczynili ogromny postęp i niewiele już ustępują kobietom. Stosowanie kremów, balsamów i innych preparatów pielęgnacyjnych nie jest już czymś, czego panowie się wstydzą i przed czym się bronią. Wręcz przeciwnie. Dlatego kiedy pod choinką znajdą prezenty w postaci dobrej jakości kosmetyków, na pewno się z nich ucieszą.
Czytaj więcej
pixel