Prawo odstąpienia od umowy

Jesteśmy pewni satysfakcji z naturalnych kosmetyków MACROVITA!

Naszym priorytetem jest Twoja pełna satysfakcja z zakupu, dlatego ustawowe 14 dni na odstąpienie od umowy, wydłużyliśmy do aż 30 dni. Dzięki temu umożliwiamy Ci spokojną, przemyślaną decyzję we własnym domu.

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy sprzedaży zawartej w ramach naszego sklepu internetowego w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin na odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do umowy, dla której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). W tym celu podajemy pełne dane kontaktowe:

MultiBOX24.pl, ul. Ceglana 8, 05-270 Marki
nr tel. (22) 250 20 20
adres poczty elektronicznej: info@macrovita.pl

Mogą Państwo skorzystać z załączonego wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej pod adresem http://www.macrovita.pl (po zalogowaniu się na konto Klienta). Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną). Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej w ramach naszego sklepu zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie. W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Wygodny zwrot poprzez Paczkomaty

Korzystając z formularza po zalogowaniu się na swoje konto Klienta w panelu naszego sklepu internetowego pod adresem www.macrovita.pl (opcja „Dodaj zwrot towarów” dostępna po zalogowaniu się na swoje konto) mogą Państwo zwrócić rzecz za pośrednictwem Paczkomatów.

W tym przypadku będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy w wysokości 9,50 zł. O tyle zostanie pomniejszona zwracana Państwu kwota z tytułu odstąpienia od umowy. Mogą Państwo skorzystać z tej opcji, jednak nie jest to obowiązkowe i mogą Państwo odesłać nam rzecz w wybrany przez siebie sposób, ponosząc przy tym bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Ta opcja dotyczy zamówień dostarczonych na terenie Polski.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

pixel