SŁONECZNIK

Słonecznik jako roślina lecznicza o wybitnych własnościach odżywczych stosowany był już w dawnych czasach. Nasionom słonecznika przypisywano wówczas właściwości odmładzające oraz regenerujące.

Wierzenia ludowe i tym razem nie pozostawały oderwane od rzeczywistości, co udowodnione zostało naukowo. Słonecznik jest znakomitym przeciwutleniaczem. Jego działanie opiera się na zwalczaniu wolnych rodników i neutralizacji szkodliwych dla skóry efektów ich oddziaływania. Substancje zawarte w nasionach słonecznika zapobiegają niszczeniu systemu antyoksydacyjnego skóry, zachowując ją tym samym w znakomitej kondycji oraz wolną od pierwszych oznak starzenia. Pomagają również oprzeć się postępującemu wiotczeniu skóry oraz utracie jej jędrności.

Skóra staje się gładsza, a własności antyoksydacyjne słonecznika skutecznie opóźniają występowanie zmarszczek oraz utratę jędrności i elastyczności skóry.

Drugim zasadniczym zastosowaniem słonecznika w składzie kosmetyków pielęgnacyjnych jest przeciwdziałanie skutkom promieniowania ultrafioletowego. Używanie preparatów z domieszką słonecznika zapewnia wytworzenie na skórze naturalnego filmu ochronnego, minimalizującego szkodliwy wpływ promieni UV na skórę.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Polecane

pixel