RYŻ

Działanie ryżu jako surowca w kosmetyce zostało docenione już dawno. Ta popularna, zwłaszcza we wschodniej części Azji roślina to nie tylko nieprzebrane bogactwo walorów spożywczych, ale i znakomity składnik do pielęgnacji ciała.

Szczególnie cennymi składnikami ryżu są nienasycone niezbędne kwasy tłuszczowe (NNKT/EFA), których udział pomaga skutecznie walczyć z licznymi chorobami skóry, w tym zwalcza łupież i oznaki nadmiernego łuszczenia się skóry. Nienasycone niezbędne kwasy tłuszczowe są również wybitnym środkiem nawilżającym, który jednocześnie stymuluje równowagę wody w komórkach skóry.

Ryż wykazuje ponadto szczególnie korzystne właściwości oczyszczające. Zawarte w ryżu substancje neutralizują toksyny, w tym związki metali ciężkich oraz regenerują jej uszkodzone na skutek znacznego wpływu zanieczyszczeń, struktury. Obecność składników odżywczych pozwala z kolei wzmocnić skórę a dzięki wybitnym zdolnościom przenikania, odżywić także głębsze jej warstwy.

Ryż wykazuje uniwersalne spektrum oddziaływania. Jego zastosowaniem jest skóra wrażliwa, dojrzała jak i mieszana. Dowiedzione zostały również własności antyoksydacyjne ryżu. Działanie to zapobiega pojawianiu się oznak starzenia się skóry oraz pomaga zachować ją w doskonałej kondycji, nadając jej pięknego, zdrowego wyglądu oraz naturalnej witalności.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel