Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PEPTYD P3

Zastosowanie peptydu P3 w przemyśle kosmetycznym jest rozwiązaniem całkowicie innowacyjnym. Znakomite efekty tego specyficznego peptydu w kosmetykach pielęgnacyjnych zostały już jednak naukowo i praktycznie potwierdzone.

Zasadniczym zastosowaniem peptydu jest wzmocnienie działania peelingu. Składnik ten oddziałowuje na warstwę ziarnistą naskórka powodując rozpuszczenie desmosomy, która jest spoiwem komórek. Komórki warstwy ziarnistej, które uległy w następstwie tego procesu uwolnieniu, przemieszczając się do wierzchnich warstw naskórka, przenoszą tym samym warstwy znajdujące się wyżej. Warstwa tkanki, która uległa obumarciu ulega natomiast zupełnemu złuszczeniu.

Dzięki działaniu peptydu na poziomie molekularnym rezultat złuszczania, a tym samym i wygładzania oraz stymulowania funkcjonowania skóry jest znacznie bardziej efektywny, niż w przypadku tradycyjnych metod peelingu.

Skóra objęta działaniem tego składnika cechuje się świetną kondycją, pięknym wyglądem oraz nadzwyczaj przyjemną fakturą.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel