SZAŁWIA

Szałwia od dawna stosowana była w celach leczniczych i pielęgnacyjnych. Ta popularna roślina o efektownym, czerwonym kwiatostanie, który wspaniale komponuje się jako ozdoba ogrodów, była i jest nadal ceniona jako wyjątkowo skuteczny środek przeciwzapalny i antybakteryjny.

Do dziś, powszechnie korzysta się z szałwiowych płukanek do ust, które znakomicie uśmierzają ból i łagodzą objawy stanu zapalnego. W przemyśle kosmetycznym szałwia jest również świetnym środkiem odkażającym powierzchnię skóry, zapobiegając rozwojowi infekcji. Szałwia, jako składnik kremów do pielęgnacji skóry wykazuje właściwości ściągające i ujędrniające skórę. Zapewnia także optymalne jej nawilżenie. Co ważne, roślina ta reguluje nadmierne wydzielanie potu, co szczególnie cenne zastosowanie znajduje w zwalczaniu nadmiernej potliwości stóp.

Ponadto szałwia w płynach kąpielowych lub dodawana bezpośrednio do wody wykazuje świetne własności kojące i odprężające. Kąpiel w szałwii zapewnia też świeżość, gładkość i głębokie nawilżenie zmęczonej skórze.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel