POMARAŃCZA

Pomarańcze to rośliny o niewątpliwie jednym z najszerszych zastosowań w przemyśle kosmetycznym. Już w dawnych kulturach stosowano pomarańcze jako uniwersalny środek do pielęgnacji skóry.

Najbardziej charakterystyczną cechą pomarańczy jest jej aromat. Jako dodatek do kosmetyków, pomarańcza wykazuje działanie kojące, odprężające oraz stymulujące dobry nastrój. Stosowana jest jako popularny środek w arometarapii. Pomarańcza wykazuje również właściwości antyseptyczne – jest znakomitym, naturalnym środkiem bakteriobójczym.

Pomarańcza z powodzeniem stosowana jest jako substancja pomocna w redukcji cellulitu, ale także jest dobrym środkiem do regulacji czynności cery tłustej i mieszanej. Te same właściwości wykazuje również w stosunku do włosów o podobnych skłonnościach. Pomarańcza uchodzi także za bardzo dobry środek złuszczający. Jej stosowanie pomaga pozbyć się martwego naskórka, czyniąc skórę świeżą, gładką i odporną na infekcje na jej powierzchni.

Warto wspomnieć, że wysoka zawartość witaminy C w składzie pomarańczy, czyni ją znakomitym przeciwutleniaczem, który wydatnie przyczynia się do ograniczenia wolnych rodników odpowiedzialnych za przyspieszone starzenie się skóry.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel