KOMÓRKI MACIERZYSTE DRZEWA FIGOWEGO I JARZĘBINY

Zastosowanie komórek macierzystych w kosmetyce to absolutna innowacja. Komórki macierzyste to pierwotne komórki, które mają nieograniczoną możliwość adaptacji przy uzupełnianiu braków w dowolnej tkance.

Z tej przyczyny, w komórkach macierzystych naukowcy upatrują rewolucyjnej metody regeneracji uszkodzonych narządów ludzkich, w tym i skóry.

Chociaż wiedza na temat zastosowań komórek macierzystych nie jest jeszcze pełna, to obiecujące perspektywy wykazuje wykorzystanie ich w przemyśle kosmetycznym.

Komórki macierzyste drzewa figowego i jarzębiny wykazują niezwykłe zdolności regeneracyjne komórek skóry. Dzięki tej właściwości są one znakomitym orężem w walce z rozstępami oraz cellulitem. Znakomicie redukują oznaki starzenia, z których najbardziej dotkliwymi są zmarszczki oraz ubytki w mikrostrukturze wpływające na kondycję i wygląd skóry. Stosowanie komórek macierzystych pomaga także uzupełnić niedobory wody w komórkach, zapewniając skórze optymalne nawilżenie, a tym samym elastyczność i odporność na przesuszenia.

Znaczenie komórek macierzystych w kosmetyce jest nadal zagadkowe, jednak wstępne prognozy naukowe sugerują, że ich zastosowanie może być w przyszłości kluczowe i stanowić skuteczniejszą alternatywę dla znanych obecnie metod regeneracji skóry.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel