Życie w duchu zero waste

2020-08-24
Życie w duchu zero waste
Idea "zero waste" zyskuje coraz większą popularność i tym samym ma coraz szersze grono zwolenników. Jej sympatycy dokładają wszelkich starań, aby generować jak najmniejszą ilość odpadów, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Warto wiedzieć, że plastik oraz wszelkie tworzywa sztuczne są największym zagrożeniem dla naszej przyszłości. W ramach MACROVITA.pl również podejmujemy działania, które chronią Ziemię. Połączmy nasze siły, aby za kilka lat żyć w czystym i zdrowym świecie!

Bądźmy eko ‒ zacznijmy od siebie

Poprzez „zero waste” można rozumieć ochronę wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie produktów, opakowań i materiałów. Co więcej, powyższe powinno być zapewnione bez spalania opakowań, bez ich gromadzenia w ziemi lub zrzucania do wody. Życie wedle idei zero waste sprowadza się do stosowania kilku określonych zasad: odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle) i kompostuj (rot).

Chcąc znacznie zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, każdy z nas powinien zacząć od siebie! To, co sami zrobimy, jest kolejną cegiełką w dążeniu do zdrowej przyszłości. W naszej firmie również funkcjonujemy w duchu „zero waste”. Robimy wszystko, aby dystrybucja kosmetyków nie wiązała się z produkcją ogromnej ilości odpadów. Dbamy o naszych Klientów – ich zadowolenie, ale i zdrowie oraz przyszłość!

Biodegradowalne opakowania

Kosmetyki zakupione na MACROVITA.pl pakujemy w ekologiczne opakowania, które towarzyszą im w trakcie drogi do Klienta. Tekturowe pudełka to bezpieczny i przede wszystkim wygodny sposób transportowania paczek. Tektura nadaje się do ponownego recyklingu, dzięki czemu jeden materiał może zostać wykorzystany wielokrotnie. Wierzymy również, że nasi Klienci ponownie stosują biodegradowalne opakowania do własnych potrzeb. Sami wprowadzamy w życie konsumentów ekologiczne rozwiązania i uczymy, jak żyć zgodnie z "zero waste".

recykling

Bezpieczny dla środowiska skropak

Wszystkie paczki wysyłane z MACROVITA.pl są odpowiednio zabezpieczone, aby produkty nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu. Zależy nam, aby nasi Klienci byli w pełni zadowoleni z naszych usług. Chcąc dbać o bezpieczeństwo środowiska naturalnego, wykorzystujemy wyłącznie naturalny materiał do zabezpieczania przesyłek, czyli tzw. skropak. Ten groszek ekologiczny jest wytwarzany na bazie materiałów pochodzenia roślinnego, dzięki czemu ulega całkowitej biodegradacji. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego oraz nietoksyczny, zatem w trakcie utylizacji nie powoduje zanieczyszczenia środowiska.

Skropak doskonałe chroni towar przed uszkodzeniem – bez problemu wypełnia każdą wolną przestrzeń w paczce. Skropak może być również ponownie użytkowany przez naszych Klientów. Po spełnieniu swojej funkcji można go bezpiecznie zutylizować w procesie kompostowania lub poprzez rozpuszczenie go po prostu w wodzie.

Papierowa taśma zabezpieczająca

Plastikowe taśmy zabezpieczające przesyłki są jednym z największych zagrożeń dla środowiska naturalnego. Plastik nie ulega biodegradacji, co oznacza, że jego naturalne usunięcie jest niemożliwe. W naszej firmie stosujemy zatem papierowe taśmy zabezpieczające, które w przypadku niewielkich przesyłek absolutnie wystarczą. Dla nas to niewielka zmiana, która dla środowiska ma ogromne znaczenie!

Jeżeli w procesie pakowania używamy folii bąbelkowej, to w dużej mierze jest ona pozyskana z otrzymanych przez nas dostaw produktów. Stosujemy zatem do zabezpieczania produktów podczas transportu folii bąbelkowej ponownie przetwarzanej. Nie wyrzucamy materiału, który może być z powodzeniem wykorzystany ponownie.

Jeżeli naszym Klientom również zależy na długim życiu w zdrowiu podpowiadamy – zainteresujcie się ideą "zero waste" i razem z nami walczcie o lepszą przyszłość!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

MACROVITA naturalny balsam po goleniu z bawełną i chmielem 100ml

MACROVITA naturalny balsam po goleniu z bawełną i chmielem 100ml

84,90 zł brutto/1szt.84.90 pkt.(84,90 zł / 100ml brutto)
MACROVITA OLEJ RYCYNOWY w naturalnych olejach tłoczony na zimno z witaminą E 100ml

MACROVITA OLEJ RYCYNOWY w naturalnych olejach tłoczony na zimno z witaminą E 100ml

59,90 zł brutto/1szt.59.90 pkt.(59,90 zł / 100ml brutto)
pixel