Darmowa dostawa od 220,00 zł

Trądzik – jak z nim walczyć?

2022-02-21
Trądzik – jak z nim walczyć?

Trądzik nie jest niestety jedynie przypadłością przypisaną okresowi dojrzewania. Zmagają się z nią również dorosłe osoby, a przyczyn jej występowania może być naprawdę sporo. Zanim zatem zdecydujemy się na wdrożenie jakiejś terapii lub rytuału pielęgnacyjnego, warto w pierwszej kolejności zasięgnąć porady u specjalisty dermatologa.

Trądzik u dorosłych

Jeśli chodzi o przyczyny powstawania trądziku u dorosłych, to wśród najczęstszych powodów pojawiania się tej choroby skórnej można wymienić złą dietę, zaburzenia hormonalne oraz długotrwały stres, ale też palenie papierosów, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, brak wystarczającej ilości snu i przyjmowanie niektórych lekarstw. Niedostateczne dbanie o higienę oraz niewystarczająco skuteczne oczyszczanie czy nawilżanie skóry może również być czynnikiem ryzyka, jeśli chodzi o powstawanie trądziku u dorosłych.

Jak sobie radzić z trądzikiem?

Jeśli problem jest bardzo dokuczliwy i długotrwały, prawdopodobnie lekarz dermatolog zaordynuje antybiotykoterapię. W leczeniu trądziku u dorosłych często stosuje się lekarstwa, które w składzie mają kwas azelainowy, kwas salicylowy oraz siarkę. Trzeba jednak pamiętać, że sama farmakoterapia, bez zmiany diety i wypracowania właściwego rytuału pielęgnacyjnego, może nie przynieść satysfakcjonujących efektów.

Pielęgnacja cery trądzikowej

W przypadku cery trądzikowej oczyszczanie ma niezwykle istotne znaczenie. Codziennie rano i wieczorem należy poświęcić nieco czasu na dokładne usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni skóry, używając do tego odpowiednich preparatów. Pianki, żele myjące czy specjalne mydełka antybakteryjne do cery trądzikowej – to tylko niektóre propozycje, z jakich można skorzystać. Ważne, by były to preparaty o naturalnym składzie, tak aby nie działały uczulająco na i tak już podrażnioną i delikatną skórę. Świetnie sprawdzą się np. preparaty Macrovita, takie jak PIANKA DO MYCIA TWARZY 3w1 z bio-oliwą z oliwek i świetlikiem albo ŻEL OCZYSZCZAJĄCY DO TWARZY z bio-oliwą z oliwek i propolisem. Oprócz tego, że oba kosmetyki skutecznie oczyszczają skórę, to mają też działanie łagodzące.

Tonizowanie i nawilżanie

Zasadniczo codzienna pielęgnacja cery trądzikowej (z wyłączeniem stosowania przepisanych na receptę maści i specjalistycznych preparatów), nie różni się za bardzo od dbania o każdy inny rodzaj skóry. Ważne jest, by pamiętać o oczyszczaniu, tonizowaniu i nawilżaniu, ale sięgać należy po kosmetyki o odpowiednich właściwościach i składzie. W przypadku kremów do twarzy, warto zwrócić uwagę na to, by w składzie miały Cynk. Ten pierwiastek ma kluczowe znaczenie w walce z trądzikiem u dorosłych. Przyczynia się on do zwężania porów, świetnie matuje skórę i zmniejsza widoczne niedoskonałości.

Warto wspomnieć, że odpowiednia pielęgnacja to nie wszystko. Rytuały dla cery trądzikowej należy uzupełnić też o odpowiednią dietę. Osoby zmagające się z tą dolegliwością powinny zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności i wzbogacić dietę o owoce, warzywa i pełnowartościowe produkty.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

MACROVITA odżywcze mleczko do demakijażu z bio-oliwą z oliwek i bio-nagietkiem 200ml

MACROVITA odżywcze mleczko do demakijażu z bio-oliwą z oliwek i bio-nagietkiem 200ml

57,60 zł brutto/1szt.57.60 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 54,90 zł/1szt.Cena regularna 64,90 zł brutto/1szt.(28,80 zł / 100ml brutto)
MACROVITA żel oczyszczający do twarzy z bio-oliwą z oliwek i propolisem 200ml

MACROVITA żel oczyszczający do twarzy z bio-oliwą z oliwek i propolisem 200ml

64,90 zł brutto/1szt.64.90 pkt.(32,45 zł / 100ml brutto)
MACROVITA naturalny krem przeciwzmarszczkowy pod oczy z bio-oliwą z oliwek i bio-mleczkiem pszczelim 30ml

MACROVITA naturalny krem przeciwzmarszczkowy pod oczy z bio-oliwą z oliwek i bio-mleczkiem pszczelim 30ml

106,50 zł brutto/1szt.106.50 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 119,90 zł/1szt.Cena regularna 119,90 zł brutto/1szt.(355,00 zł / 100ml brutto)
MACROVITA pianka do mycia twarzy 3w1 z bio-oliwą z oliwek i świetlikiem 150ml

MACROVITA pianka do mycia twarzy 3w1 z bio-oliwą z oliwek i świetlikiem 150ml

57,60 zł brutto/1szt.57.60 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 64,90 zł/1szt.Cena regularna 64,90 zł brutto/1szt.(38,40 zł / 100ml brutto)
pixel