Przebarwienia - jak sobie z nimi radzić?

2021-06-07
Przebarwienia - jak sobie z nimi radzić?

Nieestetyczne i ciemniejsze niż naturalna karnacja plamy, które pojawiają się na twarzy, dłoniach oraz innych częściach ciała, na pewno nikogo nie cieszą. Na ich powstawanie nie zawsze mamy wpływ. Część zmian pigmentacyjnych jest po prostu naturalnym procesem (tak jak te, które w starszym wieku pojawiają się na dłoniach), ale już przebarwieniom spowodowanym innymi czynnikami można i trzeba zapobiegać.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko powstawania przebarwień?

Niefrasobliwe zachowanie i nie przykładanie odpowiednio dużej uwagi do odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji może skutkować powstawaniem przebarwień. Jednym z najczęstszych powodów, dla których takie ciemniejsze plamy pojawiają się na twarzy, jest zbyt duża ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne. Wystarczy jednak pamiętać o stosowaniu kosmetyków z filtrami UV, by znacząco ograniczyć ryzyko „zafundowania” sobie szpecących przebarwień.

Osoby zmagające się z różnymi zmianami skórnymi (takich jak choćby trądzik) i podrażnieniami, powinny szczególnie dbać o odpowiednią pielęgnację i ochronę skóry przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Melanina, czyli naturalny pigment, wydziela się o wiele bardziej intensywnie, gdy skóra zmaga się ze stanem zapalnym.

Za powstawanie przebarwień odpowiedzialne są także nagłe i znaczące zmiany hormonalne. Gdy gospodarka hormonalna zostaje zaburzona (np. na skutek ciąży, menopauzy czy po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej), wtedy prawdopodobieństwo pojawienia się przebarwień znacząco wzrasta.

Czy z przebarwieniami można wygrać?

Możliwości, jakie daje współczesna wiedza z zakresu kosmetologii i nowoczesne technologie stosowane w medycynie estetycznej, są bardzo pomocne w walce z przebarwieniami o różnym podłożu. Najtrudniejsze do pokonania są te zmiany, których podłożem są zmiany hormonalne. Doskonałe efekty przynosi m.in. odpowiednio wyważona i dopasowana terapia laserowa.
Przy łagodniejszych i mniej widocznych zmianach skuteczne mogą okazać się profesjonalne kosmetyki, stworzone z myślą o pielęgnacji i niwelowaniu zmian pigmentacyjnych. Takie preparaty można znaleźć w ofercie marki MACROVITA.

Nasz krem rozjaśniający przebarwienia z bio-mącznicą lekarską i pomarańczą to preparat, który nie tylko skutecznie radzi sobie z już istniejącymi przebarwieniami, ale też pomaga zapobiegać pojawianiu się nowych zmian. W jego składzie obecne są m.in. prawdziwy pogromca przebarwień – mącznica lekarska, ale też morwa, słynąca z właściwości wybielających i regenerujących, szczaw, który również skutecznie wybiela cerę oraz prowitamina B5, która zmiękcza i regeneruje naskórek.

OLIVE-ELIA krem rozjaśniający z bio-składnikami to natomiast kosmetyk o wszechstronnym działaniu, bardzo skuteczny w walce z plamami i przebarwieniami różnego pochodzenia. Oprócz tego, że pomaga cieszyć się jednolitym kolorytem skóry, to jeszcze doskonale ją nawilża, regeneruje, działa też przeciwstarzeniowo, przyspiesza odnowę komórkową, złuszcza i ujędrnia.

Kosmetyki MACROVITA są bogate w naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki i skomponowane tak, by stanowić wszechstronne wsparcie w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Wiele z nich świetnie radzi sobie z przebarwieniami – wypróbuj, by się o tym przekonać.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel