Poranna pielęgnacja twarzy w pigułce

2022-02-02
Poranna pielęgnacja twarzy w pigułce

Dobre śniadanie, wypita bez pośpiechu kawa i poranna rutyna urodowa – to przepis na udany dzień. Choć zdajemy sobie sprawę, że rzadko kiedy udaje się wypełnić wszystkie te trzy punkty, to jednak warto wypracować sobie korzystne nawyki, by móc cieszyć się dobrym samopoczuciem i pięknym wyglądem.

Poranki dla urody

Z twarzy o poranku można wyczytać wiele: czy sen był spokojny i głęboki, czy jesteśmy wypoczęci i czy nie zapomnieliśmy wieczorem o podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych, takich jak choćby zmycie makijażu. Trzeba jednak wiedzieć, że po nocy, nawet jeśli przed snem pamiętało się o przemyciu twarzy i jej nawilżeniu, cera i tak wymaga oczyszczenia. Usunąć należy z niej tłusty film, który pozostawiają po sobie kosmetyki na noc, ale tez kurz czy wyprodukowane przez gruczoły łojowe sebum. Najlepiej zacząć dzień od nałożenia na twarz delikatnego kosmetyku oczyszczającego i zmyciu go letnią wodą. Szczególnie godne polecenia są bardzo przyjemne w użyciu pianki do mycia twarzy, taka jak np. MACROVITA OLIVE-ELIA pianka do mycia twarzy 3w1 z bio-składnikami. Ten kosmetyk jest odpowiedni do wszystkich typów cery. Usuwa nadmiar sebum i makijaż, a ponadto dogłębnie oczyszcza, tonizuje i łagodzi podrażnienia. Ma 99% składników pochodzenia naturalnego, w tym BIO oliwę z oliwek, świetlik, aloes i prowitaminę B5.

Tonizacja – dlaczego jest tak istotna?

Kolejnym etapem w porannej pielęgnacji twarzy powinna być tonizacja. Jest to bardzo ważny zabieg, bo pomaga przywrócić skórze równowagę i odpowiedni poziom pH. Tonizowanie pozwala także skutecznie pozbyć się resztek zanieczyszczeń, z którymi nie poradziły sobie kosmetyki myjące, a cera po użyciu odpowiednio dobranego toniku jest odświeżona, a występujące na niej podrażnienia i zaczerwienienia – zniwelowane. Do tonizowania najlepiej wykorzystywać łagodne toniki o naturalnym składzie (takie jak choćby MACROVITA TONIK OCZYSZCZAJĄCY DO TWARZY z bio-oliwą z oliwek i bio-nagietkiem) albo hydrolaty roślinne.

Nawilżanie to podstawa

Kiedy cera jest dokładnie oczyszczona, to znaczy, iż jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych i nawilżających zawartych w kremie. Oczywiście wybór właściwego kosmetyku powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i właściwości naszej cery. Innej pielęgnacji wymaga cera o skłonnościach do przetłuszczania się, innej – wrażliwa i delikatna, a jeszcze innej – cera dojrzała, po której widać już oznaki starzenia się. Warto zawsze zwracać uwagę na skład – im bardziej naturalny, tym lepsze rezultaty i mniejsze ryzyko uczulenia. Naturalne składniki są nie tylko bezpieczne, ale też bardzo skuteczne. Dla tych, którzy lubią kosmetyki o lekkiej formule, które szybko się wchłaniają i działają długo, odpowiednią propozycją może być np. MACROVITA OLIVE-ELIA nawilżający eliksir do codziennego stosowania z lebiodką kreteńską (dittany).

Ostatnim elementem porannej pielęgnacji jest zazwyczaj wykonanie makijażu. Wybór naturalnych, nieuczulających i pielęgnujących kosmetyków kolorowych jest naprawdę duży, a za ich stosowanie cera odwdzięczy się lepszą kondycją i świeższym, bardziej młodzieńczym wyglądem.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel