Pielęgnacja włosów zimą kosmetykami naturalnymi

2022-12-19
Pielęgnacja włosów zimą kosmetykami naturalnymi

Nie przepadasz za zimą? Twoje włosy również nie są wielbicielami tej pory roku. Mróz i przejmujący wiatr na zewnątrz na zmianę z ciepłym i suchym powietrzem wewnątrz pomieszczeń oraz konieczność noszenia czapek nie wpływają dobrze na ich kondycję. Nie oznacza to jednak, że trzeba założyć ręce i czekać na nadejście wiosny. Zimą włosy także mogą wyglądać wspaniale i zachwycać zdrowym blaskiem. Wystarczy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej naturalnymi kosmetykami od MACROVITA.

Z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się włosy zimą?

Duża różnica temperatur i suche powietrze oraz tarcie, jakie powodują założone na głowę czapki i owinięte wokół szyi szaliki – to wszystko sprawia, że struktura włosów może zostać bardzo osłabiona. Suchość i łamliwość są w dużej mierze wynikiem naruszenia struktury kosmyków. Dużym problemem w okresie zimowym staje się też nadmierne przetłuszczanie włosów – „rozgrzane” gruczoły łojowe produkują więcej sebum, przez co częściej niż zazwyczaj jesteśmy zmuszeni do mycia włosów.

Jakie kosmetyki warto wykorzystywać do pielęgnacji włosów zimą?

Schyłek starego i pierwsze miesiące nowego roku to dobry czas na wprowadzenie do pielęgnacji włosów nawilżających i wygładzających kosmetyków. Takie preparaty pomogą przetrwać naszym kosmykom zimowe tygodnie i wzmocnią je na tyle, że przywitają one pierwsze promienie wiosennego słońca w dobrej kondycji. Bardzo dobrze sprawdzają się szampony micelarne, które są łagodne, ale jednocześnie bardzo skutecznie oczyszczają i odciążają włosy. Wśród propozycji marki MACROVITA nie brakuje preparatów odpowiednich do zimowej pielęgnacji włosów. Na polecenie zasługuje choćby szampon nawilżający do włosów suchych i suchej skóry z Bio-oliwą i owsem z serii OLIVE-ELIA. Działa on nawilżająco, zmiękczająco i odżywczo na włosy, ale też skutecznie wzmacnia barierę lipidową naskórka, dzięki czemu skóra głowy jest bardziej odporna na przesuszenie i występowanie podrażnień. Do zimowej pielęgnacji włosów warto wprowadzić także naturalne oleje, takie jak np. OLEJ Z OLIWEK w naturalnych olejach tłoczony na zimno z witaminą E. Ten kosmetyk ma naprawdę wiele zastosowań, bo oliwa z oliwek dobroczynnie wpływa zarówno na kondycję włosów, jak i skóry. Można wmasować go we włosy i skórę głowy, pozostawić na około 3 godziny i zmyć przy użyciu szamponu, albo zostawić na całą noc. Regularnie stosowany, dogłębnie i trwale nawilża, uelastycznia i wzmacnia włosy, przywracającym im piękny, zdrowy blask.

Rytuały pielęgnacyjne zimą

Na czas zimy warto wprowadzić pewne urozmaicenie, jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Bardzo przysłuży się im stosowanie tzw. metody OMO. Polega ona na podziale mycia włosów na trzy etapy. Pierwszym z nich jest umycie włosów delikatną odżywką. Drugim – nałożenie na nie szamponu (odżywki przed umyciem szamponem nie zmywamy), spienianie go i spłukanie wodą. Trzecim – nałożenie na włosy bogatej maski lub odżywki i pozostawienie jej na kilka minut na włosach. Po tym czasie kosmetyk należy wypłukać z kosmyków.

Zimowa pielęgnacja włosów może być bardziej czasochłonna i wymagać nieco więcej zaangażowania, ale dla dobra swoich kosmyków warto podjąć ten wysiłek.

Polecane

pixel