Pielęgnacja twarzy jesienią – ABC

2023-10-09
Pielęgnacja twarzy jesienią – ABC

Jesienna szaruga raczej nie zachęca do tak częstych spacerów i aktywności na zewnątrz, do jakich motywują nas ciepłe letnie dni. Kiedy za oknem mokro i pochmurno, aż chce się bardziej zadbać o swój dobrostan, by utrzymać pogodę ducha i dobry nastrój. A co może się temu przysłużyć lepiej, niż troskliwa i otulająca pielęgnacja?

Pamiątki po lecie

Jesienią żywe są jeszcze wspomnienia wakacyjnych wyjazdów i dni spędzanych na słońcu. Żywe są też ślady po nich, widoczne choćby na twarzy. Przesuszenie, popękane naczynka czy przebarwienia to konsekwencje, z jakimi zawsze trzeba się liczyć, kiedy beztrosko spędza się czas na plaży i korzysta z kąpieli czy to w morzu, czy w jeziorze. Jedną z podstaw jesiennej pielęgnacji jest przywrócenie cery do równowagi. Jak to osiągnąć? Zawsze i o każdej porze roku najważniejsze jest oczyszczanie i nawilżanie, ale jesienią można w tej kwestii „podziałać” nieco bardziej intensywnie, serwując sobie na przykład dogłębnie złuszczające zabiegi. Regularny peeling jest jak najbardziej wskazany, ale dla jeszcze lepszego efektu warto sięgnąć po kosmetyki o silniejszym działaniu, zawierające np. kwasy glikolowy, mlekowy czy owocowy. Dogłębnie oczyszczona i złuszczona skóra szybciej się regeneruje, wygląda zdrowiej, jest gładsza, a i zmarszczki oraz przebarwienia stają się mniej widoczne.

Nawilżanie +

Tak jak zostało już powiedziane, nawilżanie powinno stanowić nieodzowny punkt codziennej pielęgnacji, ale kiedy nadchodzi jesień, również warto pójść krok dalej i postawić na bogatsze, bardziej otulające formuły, najlepiej wzbogacone o witaminę C czy retinol. Bardziej niż zwykle skupmy się na pielęgnacji skóry przed snem, a o poranku sięgajmy po kremy i inne kosmetyki, dzięki którym cera stanie się lepiej dotleniona. Ponieważ jesienią dużo rzadziej korzystamy z uroków aktywności na zewnątrz, skóra może potrzebować „stymulacji” odpowiednimi preparatami. Jeśli zostawimy ją samą sobie, szybko stanie się poszarzała i pozbawiona energii. Prawdziwe cuda zdziała napinające i rozświetlające serum do twarzy MACROVITA ADVANCED FORMULA GLOBAL YOUTH BOOSTER. Napina i rozświetla twarz, a jego działanie jest widoczne niemal natychmiast po zastosowaniu. Spłyca zmarszczki i niweluje oznaki starzenia, a przy tym widocznie wyrównuje i poprawia koloryt. Co ważne – jest odpowiednie do każdego rodzaju skóry!

Maseczki, olejki, masaże – teraz jest na to najlepszy czas

Warto wiedzieć, że na wygląd i kondycję skóry ogromny wpływ ma… nasze samopoczucie. Kiedy pozostajemy pod wpływem stresu, nie wysypiamy się, zapominamy o zdrowym odżywianiu, to na cerze odbija się to bardzo szybko. Jesienią powinniśmy więc jak najbardziej się rozpieszczać i serwować sobie bez ograniczeń przytulne wieczory, wypełnione zapachem świec i olejków do masażu. Często sięgajmy po maseczki, bo działają szybko, a ich aplikacja jest szalenie przyjemna i daje nam poczucie, że robimy dla siebie coś dobrego.

Pielęgnacja twarzy jesienią popłaca, a stan Twojej cery przekona Cię o tym najlepiej. Bo jeśli my nie zadbamy o siebie, to nikt tego za nas nie zrobi…

pixel