Pielęgnacja skóry wokół oczu - postaw na nasze kosmetyki

2021-04-12
Pielęgnacja skóry wokół oczu - postaw na nasze kosmetyki

Niewystarczająca ilość snu w ciągu doby, długie godziny spędzone przed ekranem i ogólne zmęczenie organizmu to podstawowe czynniki wpływające na wygląd naszej skóry pod oczami, rano i w ciągu dnia. Podczas standardowej pielęgnacji często niesłusznie pomijamy to miejsce, nie poświęcając mu należytej uwagi. Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o swój wygląd i pozbyć się problemu zmęczonej oraz przesuszonej skóry.

Co wyróżnia skórę pod oczami?

Jeśli chodzi o przestrzeń pod oczami, to obecna tam skóra jest niezwykle cienka i wrażliwa. Niestety bardzo łatwo doprowadzić do jej przesuszeń z uwagi na małą ilość gruczołów łojowych. Zaniedbana sprawia wrażenie suchej i pomarszczonej, przez co automatycznie wyglądamy na starsze i bardziej zmęczone, a oczy wydają się być mniej rozbudzone lub wręcz wyblakłe. Okolice pod oczami to także szczególne miejsce, gdzie mogą wystąpić najbardziej widoczne na twarzy zmarszczki potrafiące dodać kilku lat.

Jakie są przyczyny zmęczonej skóry wokół oczu?

Na to, czy nasza skóra w tych partiach twarzy będzie w dobrej kondycji, wpływ ma wiele różnorodnych czynników. Z reguły najczęściej wymienia się stres, niewłaściwy sposób odżywiania z wyszczególnionym niewystarczającym nawodnieniem oraz pracę przy komputerze i brak odpowiedniej liczby godzin przeznaczonych na sen. Jednak należy pamiętać, że kluczowa kwestia to przede wszystkim pielęgnacja, jaką stosujemy. Dzięki niej jesteśmy w stanie zapobiec wielu niepożądanym efektom i utrzymać wygląd skóry w zaskakująco dobrym stanie przez długi czas.

Jak pozbyć się problemu?

Jak już wiesz, odpowiednio dobrane kosmetyki w zależności od Twoich potrzeb to podstawa. Dzięki nim możesz w dużym stopniu uniknąć problemu nieestetycznie prezentujących się cieni pod oczami i przesuszonej oraz podrażnionej skóry. Dlatego jeśli chcesz odjąć sobie kilku lub nawet kilkunastu lat, postaw na odpowiednią pielęgnację, za sprawą której od razu rozpromieniejesz.

Czy demakijaż jest istotną częścią pielęgnacji?

Podstawą pielęgnacji całej twarzy jest wykonywanie dokładnego demakijażu. Produkty służące do zmywania kosmetyków z naszych twarzy mają to do siebie, że niekiedy wykazują niepożądane działanie przesuszające. Również wszelkie gwałtowne ruchy czy chociażby zbyt mocne dociskanie wacika może wpływać niekorzystnie na kondycję skóry. Dlatego do demakijażu oczu i ich okolic dobieraj delikatne kosmetyki, jak na przykład naturalne płyny micelarne, dzięki którym unikniesz zbędnych podrażnień.

Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki?

Wybierając produkty pielęgnacyjne, dobrym pomysłem będzie poświęcenie szczególnej uwagi opcjom powstałym z naturalnie występujących w przyrodzie składników. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania Twoja skóra odzyska witalność i pierwotny blask. Naturalne kosmetyki w odróżnieniu od innych pozbawione są przesuszającego cerę alkoholu. W zamian za to wytwarzane są z organicznych składników mających zbawienny wpływ na skórę poprzez swoje właściwości nawilżające i odmładzające.

Zadbaj o siebie i swoją skórę wokół oczu w oparciu o naturalne produkty. Dzięki nim przywrócisz głębię swojego spojrzenia i pozbędziesz się niepotrzebnych zmarszczek.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

MACROVITA Olive & Argan naturalny krem rozświetlający pod oczy TimeCode™ Formula 30ml

MACROVITA Olive & Argan naturalny krem rozświetlający pod oczy TimeCode™ Formula 30ml

169,90 zł brutto/1szt.169.90 pkt.(566,33 zł / 100ml brutto)
MACROVITA Olive & Argan micelarny żel oczyszczający z olejkiem arganowym 100ml

MACROVITA Olive & Argan micelarny żel oczyszczający z olejkiem arganowym 100ml

49,90 zł brutto/1szt.49.90 pkt.(39,92 zł / 100g brutto)
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel