Pielęgnacja paznokci w pigułce

2022-05-09
Pielęgnacja paznokci w pigułce

Nie bez powodu mówi się, że zadbane dłonie i wypielęgnowane, zdrowe paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Rzeczywiście, warto zatroszczyć się o nie w sposób szczególny, bo skóra na dłoniach jest cienka i starzeje się szybciej, a i paznokcie, aby zachować swój piękny wygląd, wymagają regularnego nawilżenia.

Jak dbać o paznokcie – sprawdzone domowe sposoby

Dbanie o paznokcie nie jest trudne, ale bywa, że jest czasochłonne. Jeśli we własnych czterech kątach chcemy osiągnąć taki efekt, jak po wyjściu z salonu manicure, musimy zaopatrzyć się w kilka podstawowych produktów i sprawdzonych kosmetyków.

Aby paznokcie wyglądały atrakcyjnie i zdrowo, trzeba regularnie je przycinać i opiłowywać. Zadziorki i złamania nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale mogą też okazać się bardzo uciążliwe w codziennym życiu. Jeśli ich powierzchnia i końcówki nie są idealnie gładkie, to ciągle będą o coś zahaczać, skutecznie wyprowadzając nas z równowagi.

Pielęgnacja to podstawa

Skórki wokół paznokci mogą być bardzo problematyczne – wysuszone, poobgryzane, z widocznymi uszkodzeniami, mogą skutecznie zepsuć efekt nawet najbardziej starannie wykonanego manicure’u. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by zachować je w dobrej kondycji. Warto stosować odpowiednie preparaty do ich zmiękczania i nawilżania, bo dzięki temu o wiele łatwiej jest nad nimi zapanować i w razie potrzeby – wyciąć bądź zepchnąć przy użyciu szpatułki. Jeśli akurat nie mamy odpowiednich preparatów pod ręką, w zupełności wystarczy też ciepła woda z mydłem oraz drewniana wykałaczka bądź patyczek o zaokrąglonych krawędziach. Ważne jest, aby nie dopuścić do ich przesuszenia, dlatego codzienne stosowanie kremu do rąk i skórek powinno wejść nam w nawyk.

Czego unikać, by lepiej przysłużyć się zdrowiu paznokci?

Nasze codzienne przyzwyczajenia nie pozostają bez wpływu na to, jak wyglądają nasze paznokcie. Jednym z głównych winowajców, jeśli chodzi o złą kondycje dłoni i paznokci, jest nasza niefrasobliwość podczas sprzątania i mycia naczyń. Ręka do góry, kto za każdym razem pamięta, by przed przystąpieniem do tych czynności założyć ochronne rękawiczki? Niestety takich osób jest niewiele, a szkodliwe składniki zawarte w preparatach do czyszczenia bardzo osłabiają płytkę paznokci i przyczyniają się do zwiększenia ich łamliwości.

Kosmetyki, które warto wypróbować

Najlepsza pielęgnacja, to pielęgnacja najbardziej naturalna. Dotyczy to również dbania o paznokcie. Warto wybierać takie kosmetyki, które są bogate w naturalne oleje, witaminy i inne składniki odżywcze, przyczyniające się do poprawy kondycji naszych paznokci. Godne polecenia są np. oleje arganowy i z drzewa herbacianego od MACROVITA. Ten pierwszy znany jest ze swoich właściwości odżywczych i nawilżających. Wzmacnia skórę dłoni i paznokci i sprawdzi się rewelacyjnie m.in. w przypadku paznokci osłabionych przez manicure hybrydowy. Z kolei olejek z drzewa herbacianego polecany jest w przypadku osób, których paznokcie wykazują skłonność do częstych infekcji grzybiczych. Posiada on właściwości antyseptyczne i zmiękczające. Wystarczy nałożyć kilka kropli olejku i dokładnie, powoli wmasować w paznokcie.

Trzeba pamiętać, że regularna pielęgnacja pomoże uniknąć poważniejszych problemów z paznokciami. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia dieta, ale to już temat na zupełnie odrębny artykuł.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

pixel