Peeling całego ciała - wskazania i korzyści

2022-01-10
Peeling całego ciała - wskazania i korzyści

Regularnie wykonywany peeling całego ciała to jeden z najlepszych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie można zafundować sobie w domu. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, by zrobić to prawidłowo. Wystarczy kilka minut i dobry kosmetyk, by odczuć różnicę w kondycji skóry niemal natychmiast.

Kiedy warto wykonać peeling całego ciała?

Generalnie przyjmuje się, że dla zachowania skóry ciała w dobrej kondycji należy wykonywać peeling raz w tygodniu. Istnieją jednak specjalne sytuacje, gdy zabieg ten powinno się przeprowadzić dodatkowo, jako przygotowanie skóry do innych zabiegów bądź czynności. Szczególnie poleca się złuszczenie naskórka przed depilacją. Dlaczego? Bo podczas zabiegu włoski się „unoszą”, dzięki czemu o wiele łatwiej jest je usunąć. Ważne jest również to, że regularne złuszczanie skóry zapobiega wrastaniu włosków. Inną sytuacją, w której zaleca się wykonanie dokładnego peelingu całego ciała, jest przygotowywanie skóry do opalania. Zrogowaciały naskórek może bardzo utrudnić osiągnięcie efektu równomiernej, atrakcyjnej opalenizny. Gdy skóra jest dokładnie wygładzona, kąpiele słoneczne i opalanie natryskowe dadzą o wiele bardziej atrakcyjne rezultaty.

O czym warto pamiętać podczas wykonywania peelingu?

Aby złuszczanie naskórka dało jak najlepsze efekty, warto pamiętać, by peeling wykonywać po kąpieli lub prysznicu, kiedy na skórze nie ma żadnych zanieczyszczeń i pozostałości po kosmetykach natłuszczających lub nawilżających. Nie powinniśmy się też zanadto spieszyć – powolne ruchy ręką i masowanie całego ciała w kierunku od stóp do głowy jest nie tylko bardziej efektywne, ale też dostarcza dużej dawki przyjemności. Miejsca na ciele, gdzie naskórek jest najgrubszy (kolana, łokcie, pięty), powinno się masować intensywniej i poświęcić im więcej czasu i uwagi. Jeśli skóra jest podrażniona (np. wskutek opalania lub po depilacji), z peelingu należy zrezygnować.

Jakie korzyści niesie ze sobą regularne złuszczanie skóry?

Wśród największych dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą systematyczne wykonywanie peelingu całego ciała, należy wymienić: wygładzenie i oczyszczenie skóry, wyrównanie jej kolorytu, odżywienie i dotlenienie komórek skóry, pobudzenie mikrokrążenia krwi, przyspieszenie odnowy i regeneracji naskórka, ujędrnienie skóry i znaczne zmniejszenie widoczności cellulitu.

Peelingi do ciała z oferty Macrovita

Jeśli chodzi o markę Macrovita, warte polecenia są m.in. preparaty przeznaczone do peelingu. Podczas kąpieli doskonale sprawdzi się złuszczający żel pod prysznic do twarzy i ciała SPA z bio-oliwą z oliwek i brzozą. Skutecznie usuwa on martwy naskórek, przygotowując skórę do przyjęcia substancji pielęgnujących pochodzących z balsamu czy masła do ciała. Oprócz oliwy z oliwek, i ekstraktu z brzozy, ma on w składzie także działający antybakteryjnie bluszcz, granulki wosku jojoba oraz perłowiec, który nie tylko świetnie złuszcza, ale też nadaje skórze świetlisty, młodzieńczy koloryt.

Każdy, kto ceni naturalną pielęgnację i dobroczynny wpływ starannie wyselekcjonowanych, skutecznie działających składników, pokocha kosmetyki marki Macrovita. Świetnie sprawdzą się one także do peelingu całego ciała. Spróbuj, by się o tym przekonać na własnej skórze!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

MACROVITA naturalny peeling do twarzy z bio-oliwą i białą herbatą 50ml

MACROVITA naturalny peeling do twarzy z bio-oliwą i białą herbatą 50ml

64,90 zł brutto/1szt.64.90 pkt.(129,80 zł / 100ml brutto)
MACROVITA Olive.elia naturalny peeling do twarzy z bio-oliwą i białą herbatą 50ml

MACROVITA Olive.elia naturalny peeling do twarzy z bio-oliwą i białą herbatą 50ml

64,90 zł brutto/1szt.64.90 pkt.(129,80 zł / 100ml brutto)
pixel