Ochrona skóry przed słońcem - czemu jest tak istotna?

2021-04-26
Ochrona skóry przed słońcem - czemu jest tak istotna?

Powrót słońca i wzrost temperatury to czas, na którego nadejście wszyscy czekamy po przedłużającym się okresie zimowym. Zanim jednak wyjdziesz z domu i zaczniesz rozkoszować się ciepłem, zadbaj o odpowiednie przygotowanie. Skóra, która nie zostanie umiejętnie zabezpieczona, może doświadczyć bardzo bolesnych skutków długotrwałego oddziaływania promieni słonecznych.

Czy słońce może szkodzić skórze?

Obecność promieni słonecznych ma kluczowy wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. To dlatego podczas okresu zimy i jesieni, a nawet w trakcie gorących, letnich dni, kiedy nie wychodzimy z domu, konieczna jest codzienna suplementacja witaminy D. Poza prozdrowotnymi właściwościami, jakie można czerpać z przebywania na zewnątrz, słońce może nam również szkodzić i prowadzić do ryzyka wystąpienia poważnych chorób skóry. Dowiedz się, jakie problemy może wywoływać.

Konsekwencje długiego przebywania na słońcu

Częstym błędem, jaki popełniamy, gdy tylko znów zaczyna robić się gorąco, jest zbyt długie opalanie ciała. Marzenia o pięknej, lekko przyciemnionej karnacji niestety często stają się przyczyną nadmiernej zachłanności, która nierzadko prowadzi do niepożądanych efektów i bolesnych poparzeń skóry. Dlatego przede wszystkim należy pamiętać o umiarze. Nadmierne zmęczenie, odwodnienie, czy udar słoneczny to tylko niektóre pozycje z długiej listy problemów mogących pojawić się wraz z nieumiejętnym wykorzystaniem dóbr natury.

Słońce a skóra trądzikowa

Popularnym, ale bardzo szkodliwym mitem, jest przeświadczenie o korzystnym wpływie promieni słonecznych na cerę trądzikową. Łatwo dać się nabrać na taką opinię, ponieważ początkowo może nam się faktycznie wydawać, że obszar skóry dotknięty zmianami został złagodzony. Jednak jest to działanie krótkotrwałe, które może prowadzić do nadmiernej produkcji łoju i zaostrzenia choroby.

Jak rozważnie chronić się przed słońcem?

Przede wszystkim unikaj długiego przebywania na zewnątrz, kiedy promieniowanie jest najbardziej intensywne. Jeśli koniecznie musisz wyjść z domu podczas upału, niezbędne jest zadbanie o odpowiednie nawodnienie. Jednak w tym przypadku oprócz butelki napoju, który dostarczy Ci elektrolitów, należy także pamiętać o osobnych potrzebach skóry, bowiem podczas gorących dni może wystąpić zwiększona skłonność do przesuszeń. Niezbędna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja.

Jakie kosmetyki na upał?

W czasie upału niezastąpione okażą się kremy do ciała z SPF, czyli filtrem przeciwsłonecznym. Dzięki nim zadbasz o optymalny poziom nawilżenia i ochrony skóry. Trzeba stosować je przed opalaniem, aby uniknąć ryzyka oparzeń. Wysoka temperatura często staje się powodem wykonywania bardziej lekkich makijaży. Jednak brak podkładu czy innych kosmetyków, nie zwalnia z konieczności posmarowania twarzy kremem z filtrem, szczególnie jeśli na Twojej skórze występują jakiekolwiek stany zapalne.

Warto zgromadzić wokół siebie kosmetyki, które zapewnią niezawodną ochronę i nawilżenie. Dzięki temu dawne problemy zaczerwienionej i przesuszonej od słońca skóry odejdą w zapomnienie.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

MACROVITA 24-godzinny krem ultra nawilżający z bio-oliwą i aloesem 50ml

MACROVITA 24-godzinny krem ultra nawilżający z bio-oliwą i aloesem 50ml

84,90 zł brutto/1szt.84.90 pkt.(169,80 zł / 100ml brutto)
MACROVITA krem do opalania twarzy SPF50 (biały) bio-aloes, panthenol i bio-oliwa 50ml

MACROVITA krem do opalania twarzy SPF50 (biały) bio-aloes, panthenol i bio-oliwa 50ml

109,90 zł brutto/1szt.109.90 pkt.(219,80 zł / 100ml brutto)
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel