Naturalne kosmetyki - dlaczego warto je wybierać? 

2020-09-21
Naturalne kosmetyki - dlaczego warto je wybierać? 
W ostatnim czasie coraz większą wagę przywiązuje się do zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety, a także własnego zdrowia. Działania te odbiły się szerokim echem na rynku kosmetyków naturalnych, które na przestrzeni kilku lat zyskały niesłabnącą do tej pory popularność. Dzieje się tak ze względu na rosnącą świadomość ludzi na temat naturalnej pielęgnacji, ale również panującą modę. Zjawisko to ma korzystny wpływ na kształtowanie się współczesnego świata. Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne i czym różnią się one od ich konwencjonalnych odpowiedników?

Po pierwsze – czym jest naturalny kosmetyk?

Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna, aby zachować ciało w dobrej kondycji przez długie lata. Niektóre czynności oddziałują także na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jednak – jak dbać o siebie przy użyciu kosmetyków mających szkodliwe działanie dla człowieka? Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wybór artykułów naturalnych, które są nie tylko bezpieczne dla użytkownika, ale i całego środowiska naturalnego. Za tego typu produkt uważa się specyfik stworzony w co najmniej 80% ze składników pochodzenia naturalnego. Dodatkowo powinny być one uzyskane metodami fizycznymi (takimi jak: suszenie, tłoczenie, filtracja czy destylacja), mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi. Szukając odpowiedniego kosmetyku – czytaj uważnie skład!

naturalny kosmetyk

Dlaczego naturalne kosmetyki są lepsze od konwencjonalnych?

Trend naturalnych kosmetyków nie ustępuje miejsca innym odpowiednikom na liście przebojów współczesnej pielęgnacji. Mamy nadzieję, że pozostanie z nami już na zawsze. Stosuj kosmetyki naturalne, a Twoje ciało odwdzięczy się zdrowym i pięknym wyglądem! Poznaj zalety produktów stworzonych ze składników pochodzenia naturalnego.

1. Naturalny skład to gwarancja rezygnacji z chemii i toksycznych składników.

W dzisiejszych czasach kontakt ze szkodliwą dla człowieka chemią jest nieunikniony. Pełno jej w środkach czystości, lekach czy nawet żywności. Jeżeli masz wybór – nie dokładaj swojemu organizmowi dodatkowej dawki trujących składników poprzez wklepywanie kremów.

2. Efektywne działanie.

Duża część konwencjonalnych kosmetyków działa jedynie objawowo, a nie likwiduje prawdziwych przyczyn złego stanu skóry. Naturalne składniki wspomagają procesy fizjologiczne, tym samym doprowadzając do regeneracji ciała, a nie maskowania niedoskonałości.

3. Zmniejszenie ryzyka podrażnień oraz wystąpienia alergii skórnych.

Konwencjonalne kosmetyki pełne chemii mogą prowadzić do uszkodzeń skóry, zaczerwienienia i swędzenia, gdyż szkodliwe składniki niszczą naturalną barierę ochronną. W przeciwieństwie - proste, czytelne składy pomagają w odżywieniu ciała, a nie powodują jego samozniszczenia.

4. Kosmetyki przyjazne środowisku.

Naturalne składniki pochodzą ze sprawdzonych upraw, gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów czy chemicznych środków ochrony roślin. Opakowania produktów także tworzone są z naturalnych materiałów, które nie będą późniejszym zagrożeniem dla środowiska naturalnego.

5. Kosmetyki przyjazne zwierzętom.

Do produkcji kosmetyków naturalnych nie stosuje się składników pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo w porównaniu z odpowiednikami konwencjonalnymi – produkty nie są w jakikolwiek sposób testowane na zwierzętach. Doskonałym przykładem są naturalne kosmetyki MACROVITA, które nie były testowane na zwierzętach ‒ nawet gdy przepisy prawa na to pozwalały.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel