Nadmierne pocenie się – jak temu zaradzić?

2023-08-07
Nadmierne pocenie się – jak temu zaradzić?

Pocenie się jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, pozwalającym regulować temperaturę ciała. Problem zaczyna się jednak, gdy staje się ono zbyt intensywne. Plamy z potu, uczucie wilgoci na skórze i przykry zapach potrafią być bardzo krępujące. Istnieją jednak sposoby, by poradzić sobie z tą dolegliwością.

Konsultacja z lekarzem

Jeśli problem nadmiernej potliwości jest bardzo dokuczliwy, pierwsze kroki należy skierować do lekarza specjalisty w dziedzinie dermatologii lub endokrynologii. Bywa, że przyczyny występowania tej krępującej dolegliwości mają właśnie podłoże zdrowotne, a odpowiednia terapia i zabiegi pozwolą rozprawić się z nią raz na zawsze. W trwałym leczeniu nadpotliwościią niezwykle skuteczne okazują się zabiegi laserowe i wstrzykiwanie toksyny botulinowej.

Odpowiednia dieta może bardzo pomóc

Walkę z nadmierną potliwością trzeba nierzadko toczyć na wielu frontach. Nie bez znaczenia okazuje się odpowiednia dieta. Dowiedziono, że niektóre produkty spożywcze działają szczególnie stymulująco na pracę gruczołów potowych, a wśród nich królują ostre przyprawy, alkohol, kofeina i owoce cytrusowe. Jeśli się je ograniczy do minimum lub całkiem wyeliminuje ze swojej diety, różnicę w komforcie codziennego funkcjonowania da się zauważyć w niedługim czasie.

Higiena przede wszystkim

Choć to zupełnie oczywiste, to osoby zmagające się z nadmierną potliwością powinny zwrócić szczególną uwagę na higienę. Częste prysznice i odpowiednie kosmetyki potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim uczucie świeżości będzie towarzyszyć nam na dłużej, a i problem z nieprzyjemnym zapachem zostanie zredukowany do minimum.

Jeśli chodzi o dezodoranty polecane w nadmiernej potliwości, do w ofercie MACROVITA jest ich naprawdę sporo. Mają one tę zaletę, że do ich produkcji wykorzystuje się naturalne składniki, które nie podrażniają skóry i nie zaburzają naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Nie zatykają też porów, a to szczególnie ważne, by nie doprowadzić do powstawania ognisk zapalnych na skórze, których pozbyć się naprawdę trudno.

Na uwagę zasługuje m.in. Dezodorant roll-on BREEZE z naturalnym kryształem. Zapewnia on 24-godzinną ochronę przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Jest bardzo delikatny dla skóry, szybko się wchłania i pozostawia przyjemny, świeży zapach morskiej bryzy. Co ważne, nie plami ubrań i nie posiada w składzie chlorku glinu. Jest to kosmetyk uniwersalny, odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wart wyróżnienia jest także dezodorant w sztyfcie z naturalnego kryształu z serii Olive-Elia. W 100% naturalne składniki sprawiają, że nie powoduje podrażnień i jest całkowicie bezpieczny. Zastosowany w dezodorancie ałun amonowy działa antybakteryjnie i zapewnia wielogodzinną świeżość i jest również przyjazny dla wegan. Można go stosować pod pachami, ale też smarować nim inne części ciała, które chcemy chronić przed potem i nieprzyjemnym zapachem.

pixel