Jak opóźnić procesy starzenia? Podpowiadamy

2023-05-22
Jak opóźnić procesy starzenia? Podpowiadamy

Skóra się starzeje i jest to oczywiście naturalny proces, tyle że niekoniecznie jego efekty są przez nas pożądane. Można sprawić, by cera dłużej wyglądała młodo i atrakcyjnie i nie chodzi tu wyłącznie o stosowanie odpowiednich preparatów oraz zabiegów kosmetycznych. Warto podejść do całej sprawy szerzej i zadbać o polepszenie jakości życia w wielu jego aspektach.

Odpowiednie odżywianie to podstawa

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że to, co i jak jemy, ma wpływ na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Dieta złożona z wysokoprzetworzonych produktów jest dla kondycji naszej skóry zgubna, bo produkty te nie wnoszą ze sobą zbyt wiele dobrego. Gdy źle jemy, na skórze mogą pojawiać się różnego rodzaju niedoskonałości. Skóra na twarzy jest zmęczona, przesuszona i może mieć nieestetyczne przebarwienia. Dlatego też jednym z podstawowych zadań, jakie musimy przed sobą postawić, jeśli chcemy opóźnić procesy starzenia się skóry, jest wprowadzenie do codziennego jadłospisu świeżych (najlepiej surowych) warzyw i owoców. Stanowią one bogate źródło witamin i mikroelementów, dzięki którym cera jest promienna i dobrze nawilżona. Warto także postawić na zdrowe tłuszcze – pochodzące z ryb, oliwy, chudego mięsa oraz orzechów i ziaren. Im bardziej naturalnie, tym lepiej.

Woda, woda i jeszcze raz woda

Nigdy dość podkreślania, jak ważna dla zdrowia jest codzienna dawka nawilżenia od środka. Przyjmuje się za minimum wypicie 2 litrów świeżej, niegazowanej wody dziennie. Wiele osób, które trzymają się tego zalecenia, szybko zauważyło pozytywne zmiany zarówno w ogólnym samopoczuciu, jak i wyglądzie skóry. Można stosować najlepsze kremy nawilżające i poddawać się różnym profesjonalnym zabiegom w gabinetach kosmetycznych, ale bez dostarczenia ciału odpowiedniej ilości wody, na niewiele się to zda. Warto zawsze mieć pod ręką choćby niewielką butelkę z wodą, by móc po nią sięgać regularnie. Wyrobienie w sobie takiego nawyku wcale nie jest trudne.

Aktywność fizyczna

Nie tylko to, co jemy i pijemy, ale też sposób, w jaki spędzamy wolny czas ma wpływ na nasz wygląd. Ciało potrzebuje wyzwań, dlatego dostarczajmy mu ich w postaci codziennej dawki aktywności fizycznej. Nie trzeba od razu zacząć katorżniczych treningów ani przygotowań do maratonu. Wystarczy spacer lub jazda na rowerze. Każdy rodzaj wysiłku fizycznego powoduje, że krew w organizmie zaczyna lepiej krążyć, dostarczając tlen do wszystkich komórek ciała. Twarz zyskuje na tym w szczególny sposób – staje się bardziej jędrna, promienna i świeższa.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Często spotykanym błędem jest używanie kosmetyków z filtrem jedynie podczas letnich miesięcy. Wydaje nam się, że jedynie silnie operujące słońce może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Tymczasem o tego rodzaju preparatach warto pamiętać przez cały rok. Jest to o tyle prostsze, że wiele kosmetyków kolorowych jest przystosowanych do ochrony przed promieniowaniem słonecznym. W ofercie MACROVITA można znaleźć wiele preparatów tego rodzaju. Na uwagę zasługuje m.in. Ochronne mleczko przeciwsłoneczne do twarzy i ciała z filtrem SPF50. Zawarte w nim składniki aktywne, takie jak Bio-oliwa z oliwek, aloes, czarny owies i olejek arganowy zapewniają skórze odpowiedni poziom nawilżenia i głębokie odżywienie. Ponadto w składzie kremu obecna jest karnozyna – naturalnie występująca w organizmie substancja posiadająca silne działanie antyoksydacyjne i neutralizujące wolne rodniki.

Jak widać, wiele można zrobić, by móc cieszyć się pięknie wyglądającą i jędrną skórą przez wiele lat. Jest to wyzwanie, które z pewnością warto podjąć.

Polecane

pixel