Jak dbać o nogi – poznaj nasze porady

2021-07-05
Jak dbać o nogi – poznaj nasze porady

Na nogach spoczywa niemały ciężar. Niosąc nas przez świat, są narażone na różnego rodzaju kontuzje i niedogodności. Bóle mięśni, skurcze, drobne urazy – znamy to, prawda? Aby zachować nogi w dobrej kondycji, a tym samym zapewnić sobie lepsze zdrowie i samopoczucie, warto oprócz standardowych zabiegów pielęgnacyjnych, zdecydować się także od czasu do czasu na nieco bardziej czasochłonne, ale też przyjemne i przynoszące ulgę rytuały.

Masaż nóg

Najlepsze, co można zafundować swoim nogom po długim, ciężkim dniu, to masaż. Da się z powodzeniem wykonać go samodzielnie, choć oczywiście od czasu do czasu warto także odwiedzić specjalistyczne gabinety oferujące tego rodzaju usługi. Do masażu nóg najlepiej przystąpić po ciepłym prysznicu albo odprężającej kąpieli, po których mięśnie są już rozluźnione i gotowe do dalszych zabiegów. Masować należy od dołu ku górze. Najlepiej jest zacząć masaż od stóp. Na ich spodzie znajduje się aż 7200 zakończeń nerwowych, prowadzących do najróżniejszych narządów w naszym ciele. Umiejętnie stymulując te zakończenia, można odczuć głęboką ulgę i ogólną poprawę samopoczucia.

Zazwyczaj najwięcej uwagi podczas masażu poświęca się łydkom. To tam najczęściej łapią nas skurcze i to znajdujące się w tym rejonie mięśnie pracują podczas chodzenia wyjątkowo intensywnie (szczególnie jeśli chodzi się na butach na wysokim obcasie). Dokładne rozmasowanie łydek przynosi natychmiastową ulgę i pozwala przygotować nogi na kolejny, pełen wyzwań dzień. Nieco uwagi warto także poświęcić udom. One także zasługują na porządny masaż, a poza tym wmasowywanie w skórę ud bogatych w skład olejków pomaga dodatkowo je ujędrnić i pobudzić krążenie krwi, co wpływa wspaniale na ich wygląd.

Wprawdzie do masażu nóg wystarczy użyć najzwyklejszej oliwki, ale jeśli chce się osiągnąć najlepsze efekty i zafundować sobie w domowym zaciszu profesjonalny i wpływający na wszystkie zmysły zabieg, warto użyć bardziej zaawansowanych preparatów, takich jak np. Olej laurowy w naturalnych olejach tłoczony na zimno z witaminą E od Macrovita. Olej laurowy skuteczne łagodzi bóle mięśniowe i bóle stawów. Ten w pełni naturalny, pozyskiwany z ekologicznych upraw preparat posiada bardzo intensywny, terapeutyczny wręcz zapach i gęstą konsystencję. Doskonale rozgrzewa, więc może być stosowany także w przypadku różnego rodzaju urazów i przewlekłych bóli.

Jak dbać o nogi – poznaj nasze porady

Pielęgnacja stóp

Stopom należy się osobny akapit. Na podstawie ich wyglądu i kondycji specjaliści mogą dowiedzieć się wiele na temat naszego ogólnego stanu zdrowia. Im bardziej o nie zadbamy, tym lepiej. Jeśli brak nam czasu na codzienne masaże, poświęćmy choćby kilka minut na rozprowadzenie na nich zmiękczającego kremu o właściwościach relaksujących i odświeżających. Godny polecenia jest m.in. Krem do stóp z bio-oliwą z oliwek i olejkiem migdałowym marki Macrovita. Aż 95% składników jest pochodzenia naturalnego i zapewniają one skórze nóg i stóp wszechstronną, bogatą pielęgnację. Uczucie ciężkich i zmęczonych nóg szybko znika i ustępuje efektowi odświeżenia i odżywienia. Najlepiej stosować go codziennie.

Uczyń pielęgnację nóg swoim stałym rytuałem, by cieszyć się ich dobrą kondycją i wspaniałym wyglądem przez długi czas. Stawiaj na dobre kosmetyki o prostym składzie, a Twoje ciało z pewnością Ci za to podziękuje.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

MACROVITA OLEJ BRZOZOWY w naturalnych olejach tłoczony na zimno z witaminą E 100ml

MACROVITA OLEJ BRZOZOWY w naturalnych olejach tłoczony na zimno z witaminą E 100ml

89,90 zł brutto/1szt.89.90 pkt.(89,90 zł / 100ml brutto)
MACROVITA Olive.elia Natural naturalne mleczko do ciała z bio-oliwą i malwą 200ml

MACROVITA Olive.elia Natural naturalne mleczko do ciała z bio-oliwą i malwą 200ml

69,90 zł brutto/1szt.69.90 pkt.(34,95 zł / 100ml brutto)
MACROVITA naturalne masło do ciała ENERGIZING z bio-oliwą i werbeną 200ml

MACROVITA naturalne masło do ciała ENERGIZING z bio-oliwą i werbeną 200ml

79,90 zł brutto/1szt.79.90 pkt.(39,95 zł / 100ml brutto)
pixel