WODOROSTY

Wodorosty to niewątpliwie jeden z najbardziej wszechstronnych składników kosmetycznych. Ich wielorakie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym zawdzięcza się zawartej w nich ogromnej ilości mikroelementów. Tak bogaty skład wodorostów jest wynikiem czerpania z obfitości składników mineralnych znajdujących się w słonej wodzie morskiej.

Dzięki obecności substancji odżywczych mają one zbawienny wpływ na wzmocnienie struktury skóry i włosów. Wodorosty wykazują działanie antyoksydacyjne – zwalczając wolne rodniki odpowiedzialne za przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Rośliny te, co zostało dowiedzione, znakomicie redukują zmarszczki oraz ujędrniają skórę, która staje się wyjątkowo estetyczna i przyjemna w dotyku.

Wodorosty uchodzą też za jeden z najskuteczniejszych środków liftingujących – pomagają zwalczyć tzw. kurze łapki oraz efekt podwójnego podbródka, poprawiając owal twarzy. Wodorosty chronią skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym efektami nadmiernej operacji słonecznej. Z kolei oparzenia  słoneczne łagodzą, pomagając przywrócić skórze jej naturalny koloryt. Co ważne, wodorosty nie wykazują własności alergizujących, a wręcz działają przeciwuczuleniowo.

Skóra, na którą stosuje się preparaty z udziałem wodorostów zostaje oczyszczona zarówno głęboko, z toksyn, jak i powierzchownie z codziennych zanieczyszczeń mogących przyczynić się do powstawania wyprysków.

Działanie to jest potęgowane przez właściwość regulowania wydzielania łoju, co pozwala utrzymać skórę w nienagannej kondycji, nadając jej piękny wygląd.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel