Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WITAMINA E

Witamina E jest grupą związków chemicznych, z których najistotniejsze właściwości dla organizmu człowieka wykazuje tokoferol, nazywany również – ze względu na swoje cechy – eliksirem młodości. Witamina E jest przeciwutleniaczem, o właściwościach podobnych do witaminy C. Także stymuluje syntetyzowanie kolagenu, a więc zapobiega m. in. powstawaniu zmarszczek.

Udowodniono znakomity wpływ witaminy E na utrzymywanie prawidłowej struktury włosa, co czyni szczególnie wartościowym preparaty lecznicze i pielęgnacyjne do włosów z jej zawartością. Również udziałem witaminy E jest zwalczanie wolnych rodników, które zaburzają system atyoksydacyjny skóry. Skutecznie powstrzymuje to proces jej nadmiernego starzenia się.

Istotną własnością tej substancji jest tworzenie na powierzchni skóry skutecznej, nieprzepuszczalnej bariery dla skutków operacji promieni UV. Pomaga więc przeciwdziałać poparzeniom słonecznym, ale także łagodzi następstwa poparzeń już powstałych.

Trudno jest przecenić także właściwości przeciwzapalne witaminy E, a także zdolność do utrzymywania właściwego napięcia skóry i jej odpowiedniego nawilżenia.

Kosmetyki z udziałem witaminy E widocznie poprawiają ponadto strukturę powierzchni skóry, zapewniając jej pożądaną gładkość i sprężystość. Witamina E nie jest toksyczna, a jej przedawkowanie jest właściwie niemożliwe, natomiast występowanie skutków ubocznych – minimalne.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel