Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WIERZBÓWKA KIPRZYCA

Wierzbówkę charakteryzują szczególnie urodziwe, różowe kwiaty. Ta trwała roślina o niewątpliwych walorach ozdobnych była ongiś uważana za środek leczniczy, a niektóre jej części są nawet stosowane do celów konsumpcyjnych. Dzisiaj jednak jest ceniona przede wszystkim jako składnik kosmetyków o szerokim spektrum zastosowań.

Liście wierzbówki kiprzycy bogate są w garbniki, pektyny, a także witaminę C. Wierzbówka jest stosowana w leczeniu chorób skórnych. Skutecznie zwalcza trądzik, wypryski, ale także likwiduje m.in. stany zapalne mieszków włosowych. Ważną właściwością rośliny jest naturalne zapobieganie nadmiernemu wydzielaniu się łoju.

Wierzbówka reguluje czynności skóry, z których szczególnie istotną jest przeciwdziałanie przerostowi naskórka. Dzięki tej własności, skóra zachowuje naturalną gładkość i prawidłową strukturę. Wierzbówka kiprzyca jest też nieocenionym środkiem w zwalczaniu łupieżu. Zawartość witaminy C czyni wierzbówkę doskonałym składnikiem środków opóźniających pojawianie się oznak starzenia skóry, co zawdzięcza jej działaniu antyoksydacyjnemu.

Nie sposób również nie dodać, że wyciąg z wierzbówki kiprzycy jest naturalnym środkiem bakteriobójczym i przeciwzapalnym.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel