Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WIERZBA

Znaczenie lecznicze i pielęgnacyjne wierzby w najróżniejszych postaciach i zastosowaniach znane jest od najdawniejszych czasów.

Współcześnie, w oparciu o sprawdzone naukowo właściwości wierzby, opracowano szereg technik umożliwiających na szeroką skalę czerpanie z wszechstronnego jej przeznaczenia.

Wierzba jest więc nieocenionym składnikiem kosmetyków naturalnych. Dowiedziono, że zawiera ona kwasy salicylowe, które przyspieszają naturalne złuszczanie się naskórka, jednocześnie zapewniają szybką odbudowę i wzmocnienie jego struktur.

Już medycyna ludowa znała właściwości bakterio- i grzybobójcze wierzby. Dzięki temu wierzba znajduje znakomite zastosowanie w zwalczaniu i zapobieganiu powstawania łupieżu, ale także działa odkażająco stanowiąc naturalną barierę dla rozwoju infekcji na powierzchni skóry. Wierzba jest optymalnym środkiem do pielęgnacji cery trądzikowej oraz silnie przetłuszczonej – pomaga przywrócić jej właściwe funkcjonowanie i naturalną kondycję.

Udowodniono też, że kuracja preparatami z udziałem wierzby działa na skórę odmładzająco - ogranicza powstawanie zmarszczek, przeciwdziała zwiotczeniu oraz  znakomicie ujędrnia ją. Ponadto w widoczny sposób odświeża i nadaje witalności skórze.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel