WIĄZÓWKA BŁOTNA

Wiązówka błotnaWiązówka błotna jest powszechnie spotykaną rośliną o niezwykłych właściwościach leczniczo-pielęgnacyjnych. Jej właściwości doceniono już w średniowieczu, kiedy stosowaną ją w leczeniu infekcji dróg oddechowych, skaz krwotocznych oraz zwalczaniu zakażeń pasożytniczych.

Surowcem zielarskim wiązówki są kwiaty, obfitujące w garbniki, flawonoidy, glikozydy fenolowe, kwasy organiczne, olejki eteryczne oraz sole mineralne. Związki te odpowiedzialne są za jej działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
 
W kosmetyce wykorzystywane jest jej pozytywne działanie na skórę. Poprzez hamowanie syntezy enzymu 5-alfa-reduktazy, odpowiedzialnego za wytwarzanie naturalnego łoju, wyciąg z wiązówki błotnej ma zdolność hamowania nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Prowadzi to do zmniejszenia wydzielania sebum, naturalnego lubrykantu skóry człowieka.
 

Dodatkowa zdolność zwężania rozszerzonych porów oraz działanie antybakteryjnie zapobiegają powstawaniu nowych zmian ropnych i trądzikowych. Zastosowanie preparatu z dodatkiem wiązówki błotnej sprawia, że skóra staje się gładka i matowa, pełna świeżości i naturalnej witalności.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel