Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

RETINOL

Retinol to organiczny związek chemiczny, który stanowi główny, aktywny składnik witaminy A. Z tego powodu, często retinol utożsamia się właśnie z witaminą A. Naturalna suplementacja witaminą A jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ważne znaczenie ma szczególnie dla zachowania kondycji skóry, paznokci i włosów.

W przemyśle kosmetycznym, udział witaminy A w środkach pielęgnacyjnych ma na celu utrzymanie prawidłowej struktury tkanek, w obrębie których jest stosowany. Retinol znakomicie eliminuje szorstkość skóry, wygładzając ją i zapobiegając nadmiernemu jej łuszczeniu. Pomaga zredukować zmarszczki, a także ujędrnić wiotczejącą skórę.

Szczególnie dobroczynne działanie witamina A wykazuje w stosunku do włosów. Skutecznie wzmacnia je, nawilża oraz zapobiega łamliwości włosa i rozdwajaniu jego końcówek.

Równie korzystne jest stosowanie witaminy A w kuracji słabych, łamiących się oraz wolno przyrastających paznokci. Jednocześnie retinol wygładza je, likwidując mało estetyczne bruzdy na ich powierzchni oraz odżywia je i przywraca ich naturalne tempo wzrostu.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel