Darmowa dostawa od 50,00 zł

MIÓD

Miód to znany powszechnie od najdawniejszych lat surowiec, doceniony nie tylko jako smakołyk i znakomity ekwiwalent czystego cukru, lecz również jako skuteczny i uznany składnik preparatów do pielęgnacji ciała.
 
Miód samoistnie, jak i w składzie środków kosmetycznych polecany jest zwłaszcza dla cery suchej, ale swoje wszechstronne zastosowanie zachowuje także w pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Miód zawiera nieocenione pokłady witaminy C, która jest popularnym przeciwutleniaczem. Jej działanie konserwuje i wzmacnia system antyoksydacyjny skóry, zwalczając szkodliwą dla skóry działalność wolnych rodników. Pozwala to na znaczne opóźnienie występowania pierwszych oznak starzenia w postaci zmarszczek czy zwiotczeń. Miód jest dobrze przyswajany i ulega stosunkowo szybkiemu wchłanianiu.
 
Pobudza metabolizm komórek skóry, zapewniając jej jednocześnie gruntowne nawilżenie. Ponadto wykazuje własności wygładzające oraz łagodzi podrażnienia. Chroni także skórę przed skutkami rozwoju infekcji na jej powierzchni dzięki działaniu antybakteryjnemu. Miód zawiera w swoim składzie także pewne ilości kwasów owocowych, które nadają skórze efekt lekkiego jej rozjaśnienia, ujednolicając jej naturalny koloryt.
 
Dowiedziono również znakomitych właściwości miodu jako składnika odżywczego do włosów, wzmacniającego je oraz przeciwdziałającego ich niszczeniu. Ponadto, skutecznie nawilża i wzmacnia włosy, działa antybakteryjnie i wpływa korzystnie na odbudowę naruszonej struktury włosa.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel