Jak latem chronić skórę przed słońcem?

2022-06-06
Jak latem chronić skórę przed słońcem?

Lato to okres rozluźnienia, beztroski, długich ciepłych wieczorów i wyczekiwanych wakacyjnych wyjazdów. Nie jest to jednak czas odpoczynku dla naszej skóry, która w upalne, słonecznie dni jest narażona na działanie szkodliwego promieniowania UV. Co zrobić, by po lecie nie mieć problemów z przesuszoną skórą i skutecznie ochronić się przed przykrymi i groźnymi dla zdrowia konsekwencjami kąpieli słonecznych? Chętnie podzielimy się swoimi sprawdzonymi sposobami.

Kremy z filtrem to podstawa

Choć o ochronie cery przed promieniowaniem UV należy pamiętać przez cały rok, to w lecie jest ona szczególnie ważna, bo to wtedy nasze ciało jest najbardziej eksponowane na słońce. Czy to na wakacjach, czy na co dzień – kiedy w lecie wychodzimy z domu, musimy odpowiednio wcześnie zaaplikować na twarz i ciało krem z filtrem. Im jaśniejszą mamy karnację, tym wyższy filtr SPF powinniśmy zastosować. W ogóle każdego roku, gdy zaczynamy przygodę z latem i opalaniem, warto sięgnąć po kosmetyki zapewniające wyższą ochronę, szczególnie jeśli na wakacje wybieramy się w miejsce, gdzie wysokie temperatury i słoneczne dni będą normą. W ofercie MACROVITA można znaleźć wiele naturalnych kosmetyków, które skutecznie zabezpieczą skórę. Wśród nich na uwagę zasługuje np. MACROVITA KREM DO OPALANIA TWARZY SPF50 (biały) WODOODPORNY bio-aloes, panthenol i bio-oliwa z oliwek. Minimalizuje on ryzyko oparzeń i odwodnienia skóry. Pomaga też zapobiegać pojawianiu się pierwszych oznak starzenia.

Godne polecenia jest także MACROVITA MLECZKO DO OPALANIA TWARZY I CIAŁA SPF30 WODOODPORNE bio-aloes, panthenol i bio-oliwa z oliwek 150ml. Zapewnia ono świetną ochronę nawet bardzo wrażliwej skórze i świetnie pielęgnuje skórę, dzięki zawartości składników aktywnych takich jak bio-oliwa, aloes, czarny owies i olejek arganowy.

Czas ma znaczenie

Jednym z największych błędów, jakie popełniamy podczas aplikacji kremów z filtrem, jest to, że robimy to za późno. Najczęściej smarujemy się nimi dopiero gdy jesteśmy na plaży, przez co nie zapewniamy sobie pełnej ochrony już od pierwszych chwil ekspozycji na słońce. Powinno się je aplikować na około 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, tak aby składniki aktywne miały odpowiednio dużo czasu, by się dobrze wchłonąć i zacząć działać. Warto pamiętać również o tym, że jedna aplikacja na cały dzień to stanowczo za mało. Trzeba nakładać preparaty z filtrem co mniej więcej 2 godziny i dodatkowo po każdym wyjściu z wody, jeśli używane przez nas kosmetyki nie mają właściwości wodoodpornych.

Słońce nie zawsze jest naszym przyjacielem

Choć przebywanie na świeżym powietrzu w słonecznie dni może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia, to trzeba podkreślić, że silna ekspozycja na słońce ma swoje przykre konsekwencje. Aby zminimalizować ryzyko poparzeń i problemów zdrowotnych, trzeba unikać słońca wtedy, kiedy operuje ono najmocniej, czyli w okolicach południa. Lepiej w tym czasie schować się w zacienionym miejscu i kontynuować relaks na plaży po południu.

Dodatkowej ochrony nigdy dość

Wiemy, że atrakcyjna opalenizna jest jedną z najbardziej pożądanych pamiątek, jaką chcemy przywieźć z wakacyjnych wojaży, ale do opalania trzeba podejść z rozwagą. Warto korzystać ze wszystkich dostępnych środków ochrony – kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, lekkie oraz przewiewne ubrania wykonane z naturalnych tkanin będą nieocenionym wsparciem.

Tęsknota do pięknych, ciepłych i długich letnich dni towarzyszy nam zawsze, gdy one odchodzą już w zapomnienie. Aby kojarzyły nam się one wyłącznie dobrze, to odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna winna wejść nam w nawyk.

Polecane

pixel