Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

GINKO BILOBA

Gingko biloba, znany szerzej jako miłorząb japoński, jest jedną z lepiej przebadanych roślin na świecie. Medycyna chińska od wieków podpierała się licznymi właściwościami cudownej rośliny, która ma zbawienne działanie na cały organizm ludzki.
 
Doustne przyjmowanie preparatów zawierających wyciąg z miłorzębu zapewnia sprawność fizyczną i umysłową do późnych lat życia, co potwierdzają liczne badania kliniczne.
 
Kosmetolodzy dorównali lekarzom w liczbie wykonanych doświadczeń. Wyniki były równie satysfakcjonujące. Potwierdziły się przypuszczenia o korzystnym wpływie miłorzębu na kondycję skóry. Gingko biloba aktywnie wpływa na mikrokrążenie krwi. Zmniejszenie napięcia naczyń krwionośnych, ułatwia krążenie, co nie tylko ujędrnia skórę, ale i widocznie zmniejsza cellulit. Obecność terpenów skutecznie hamuje wydzielanie wolnych rodników, co wywiera skuteczne działanie antyoksydacyjne.  Można zatem wysunąć wniosek, że miłorząb jest idealnym substratem preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry dojrzałej.

 
Zawarte w miłorzębie flawonoidy wykazują dodatkowe właściwości. Mają bowiem działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Znoszą także efekt cieni pod oczami i poranny obrzęk twarzy. W ostatnich latach zostały zaliczone do naturalnych substancji chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB.
 
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel